Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
BraväcovoHľadať
 
 

Úradná tabuľa

Oznámenie o zrušení trvalého pobytuVytlačiť
 

Ohlasovňa pobytu v Braväcove na návrh vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti podľa § 7 ods.1 písm. f) zákona č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov, zrušila dňom 22.05.2019 trvalý pobyt občanovi: Ján Oravčík.

Vyvesené na úradnej tabuli dňa 22.05.2019

 


 
 

Návrh záverečného účtu obce za rok 2018Vytlačiť
 


 
 

Návrh VZN o určení výšky finančných príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov na výchovu a vzdelanie spojených so stravovaním v školách a školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je obec BraväcovoVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Návrh VZN.pdf Návrh VZN.pdf (381.6 kB)

 
 

Zverejnenie zámeru prevodu majetku obce odpredajom z dôvodu hodného osobitného zreteľaVytlačiť
 


 
 
Položky 1-10 z 12

Aktuality - všeobecné oznamy

Pozvánka na futbalový zápas Fortuna ligyVytlačiť
 

Futbalový zápas


 
 

Nové knihy v obecnej knižnici!Vytlačiť
 

Nové knihy v knižniciObec Braväcovo podala v roku 2018 žiadosť o dotáciu na nákup kníh na Fond podpory umenia o zakúpenie knižnižného fondu. So spoluúčasťou obce 5% boli zakúpené nové knihy, ktoré si môžete pozrieť v priloženom zozname.

Nové knihy 2018


 
 

Polícia upozorňuje - vybavenie občianskeho preukazu - mobilné pracoviskoVytlačiť
 

OP.jpgObčiansky preukaz je verejná listina, ktorou občan Slovenskej republiky preukazuje svoju totožnosť, štátne občianstvo Slovenskej republiky a ďalšie údaje uvedené v občianskom preukaze, vydáva sa s dobou platnosti 10 rokov.

Podľa zákona 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov podľa § 2 ods. 2 „občiansky preukaz je povinný mať každý občan, ktorý dovŕšil pätnásty rok a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. „Patrí sem aj občan bezvládny a zbavený spôsobilosti na právne úkony.“

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Brezne disponuje mobilným pracoviskom na vydávanie dokladov, už od 02.11.2012. Žiadosť o vydanie dokladov sa podáva príslušnému úradu osobne. Za občana, ktorý bol pozbavený spôsobilosti na právne úkony, musí podať žiadosť jeho opatrovník. Podať žiadosť o vydanie občianskeho preukazu môže za občana, ktorý nemôže pre bezvládnosť z dôvodu dlhodobého pripútania na lôžko podať žiadosť osobne („bezvládny občan“), aj iný občan po predložení svojho občianskeho preukazu a písomného plnomocenstva na zastupovanie, na ktorom musí byť podpis bezvládneho občana podľa § 3 ods. 1; podpis sa nevyžaduje, ak občan nie je spôsobilý sa podpísať.

K žiadosti bezvládneho občana sa musí predložiť potvrdenie lekára o tom, že takýto občan nemôže podať žiadosť osobne z dôvodu dlhodobého pripútania na lôžko. Nasnímanie podoby bezvládneho občana možno vykonať aj v mieste, kde sa zdržuje, ale o vyhotovenie občianskeho preukazu nemožno požiadať urýchlene do dvoch pracovných dní. Súčasťou občianskeho preukazu je aj elektronický čip.


 
 

Usmernenie pri postupe registrácie chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebuVytlačiť
 

UsmernenieUsmernenie od Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Banská Bystrica, týkajúce sa registrácii chovov s jednou ošípanou na vlastnú spotrebu a tlačivá k tomu potrebné.


 
 

Braväčan č. 4/2018Vytlačiť
 

Bravacan 4_2018.jpg


 
 

Čo s použitým kuchynským olejom?Vytlačiť
 

Použitý kuchynský olej – čo s ním?

Čo s použitým kuchynským olejom?Vzhľadom na to, že v zimnom období je náročná prevádzka čistiarní odpadových vôd Vás chceme informovať a požiadať o to, aby ste použitý kuchynský olej nevylievali do kanalizácie, kde nepatrí.

Použitý olej, vyliaty do kanalizácie, sa zachytáva na stenách kanalizačných potrubí a na takto vytvorený olejový film sa lepia zvyšky potravín, prípadne ďalšie nečistoty. Vnútorný  prierez potrubia sa zmenšuje a kanalizácia, resp. kanalizačná prípojka, sa tak môže úplne upchať. Nasledujúce čistenie kanalizácie a  odstraňovanie upchávok značne zvyšuje  náklady obce na prevádzku čistiarní odpadových vôd.

Olejový odpad má nepriaznivý vplyv aj na čistiarne odpadových vôd. Ďalším problémom je, že zvyšky jedla, olejov a tukov, zachytených v kanalizácii, sa  biologicky samovoľne rozkladajú, pričom je produkovaný hnilobný zápach a tieto časti kanalizácie sa stávajú lákadlom pre hlodavce, ktoré v kanalizačných potrubiach a okolí spôsobujú ďalšie škody a sú zdrojom prenosných chorôb.

Použitý prepálený kuchynský olej sa likviduje nasledovne:

Počas výkupu papiera výmenou za toaletný papier, vreckovky.. je možné použitý kuchynský olej odovzdať v PET fľašiach výmenou za toaletný papier, alebo vreckovky.                       

Ing. Andrea Nemcová                                                                                                            zástupca prevádzkovateľa

                                                                                    

 

 

 


 
 
Položky 1-10 z 12

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

webygroup
ÚvodÚvodná stránka